Spotkanie Pani stomatolog z JEŻYKAMI i ŻABKAMI

W dniu 13 kwietnia 2016 r. dzieci z przedszkola odwiedziła PANI STOMATOLOG. Powitała JEZYKI i ŻABKI  w towarzystwie królika Pampisia, którego dzieci już bardzo dobrze znają. Wspólnie z nim uczą się w przedszkolu szczotkować ząbki, aby zapobiegać chorobie uzębienia – próchnicy. PANI STOMATOLOG stworzyła podczas spotkania bardzo miłą atmosferę. Dzieci słuchały z uwagą. Pani zachęcała do codziennego mycia zębów, co najmniej 2 razy dziennie (po śniadaniu, po kolacji). Radziła także dzieciom, aby zawsze po zjedzeniu słodyczy również umyły ząbki. Zaproszony gość – PANI DENTYSTKA przypomniała także dzieciom, że właściwe szczotkowanie trwa 2 – 3 minuty. Dzieci w przedszkolu używają małej klepsydry, która przez 2 minuty przesypuje piasek z góry na dół. Pani zademonstrowała także dzieciom, ile pasty należy nakładać na szczotkę i jak należy szczotkować ząbki. Pani zalecała, aby dla własnego zdrowia i prawidłowego rozwoju ząbków zamiast słodyczy jadały suszone owoce, marchewki, jabłka. PANI DENTYSTKA bardzo chwaliła dzieci za to, że dbają o swoje zęby myjąc je w przedszkolu w obecności nauczycieli, w domu pod kierunkiem rodziców.